LOJİSTİK DAĞITIM

LOJİSTİK DAĞITIM

Lojistik, müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere her türlü ürün, servis hizmeti ve bilgi akışının başlangıç noktasından (kaynağından) , tüketildiği son noktaya (nihai tüketici) kadar olan tedarik zinciri içindeki hareketinin etkili ve verimli bir biçimde planlanması, uygulanması, taşınması, depolanması ve kontrol altında tutulması hizmetidir.”

Lojistik, günümüz iş dünyasında gittikçe daha fazla kullanılmasına ihtiyaç duyulan karmaşık enformasyon, iletişim ve kontrol sistemlerin içinde yer aldığı, mal, hizmet, bilgi ve sermaye akımının iş planlama çerçevesi olarak tanımlanmaktadır. Bu bilgiler ışığında yukarıdaki tanımı günümüz koşullarına uyarlanmış hali ; “Lojistik, mal ve hizmet tedarikine yönelik planlama, organizasyon, nakliye ve yönetim faaliyetlerinin bütünüdür.” Müşteri isterleri, tasarım gereksinimleri, maliyet etkinlik, hedef pazar verileri, güvenilirlik ve göreve hazır olma kriterleri baz alınarak lojistik destek kaynaklarını belirleyen ve planlayan analizler çerçevesindeki faaliyetler;

Nakliyesi talep edilen yüklerin; çeşitli nedenlerden dolayı, ulaştırılmak istenen noktaya ulaştırılmadan önce, kısa veya uzun süreli olarak, güvenli noktalarda depolanması gerekebilir. İşte bu noktada biz Aladağ Lojistik olarak; farklı illerdeki mevcut depolarımız ve ek olarak anlaşmalı olduğu çözüm ortaklarına ait depolarımızda, her türlü depolama hizmeti sunmaktayız.

Depolama hizmetleri kapsamında; eşya depolama lokasyonları, eşya depolama fiyatları ve diğer depolama hizmetleri ile ilgili konularda, iletişim sayfasını kullanarak tarafımızla irtibata geçip, bilgi alabilirsiniz.

Mevcut depolarda yüklerin depolanması hizmetinin yanında, talep ettiğiniz lokasyona yakın noktalarda geçici depoların sizin için bulunması ve depo altyapısının depolama şartlarına uygun hale getirilmesi konusunda da size özel uygulama ve danışmanlık hizmetleri firmamızca verilmektedir.

ETKİLİ BİR LOJİSTİK DAĞITIM

  • Desteklenebilirlik problemlerinin ve maliyet artırıcı unsurların tasarım ilk fazlarında belirlenmesi ve gerekli önlemlerin alınması
  • Bakım ve operasyon maliyetlerini en az seviyede tutulması
  • İşgücü, destek ekipmanı, yedek parça ihtiyacı vb. lojistik destek kaynaklarının belirlenmesi,
  • Standartlaştırılmış ve entegre bir lojistik destek veritabanının oluşturularak lojistik veriler arası entegrasyonun sağlanması

DİĞER HİZMETLERİMİZ

NAKLİYE ÇÖZÜMLERİ

Kapıdan kapıya ve parsiyel taşımacılık, güvenli gönderi noktalarında profesyonel operasyon kadrosu hizmetinin sunulduğu bir taşıma şeklidir.

PROJE TAŞIMA

Proje taşımacılığında, yani özel elleçleme ve taşıma metodları ya da senaryoları gerektiren yüklerin detaylı ve yaratıcı bir lojistik planı ölçlüsünde taşınmasıdır.

KONTEYNER NAKLİYE

Konteyner taşımacılığı, çeşitli konteyner türleri sayesinde yapılan taşımacılığı anlatır. Konteynerler standart ölçülerde üretildikleri için çok çeşitli şekilde yüklenebilir.